Cookie Preferences

Podpořili jsme první český Dům Ronalda McDonalda v Praze

V areálu Fakultní nemocnice Motol v Praze byl v listopadu slavnostně otevřen první český Dům Ronalda McDonalda. Nabídne bezplatné ubytování až pro 21 rodin dlouhodobě nemocných a hospitalizovaných dětí ve FN Motol. Rodiče a sourozenci tak budou jen pár kroků od malého pacienta a jemu se dostane jejich láskyplné podpory každý den.

Běžné nemocniční pokoje neposkytují všem členům rodiny dostatečný komfort ani soukromí. Aramark ČR ve spolupráci s vedením v USA tento projekt podpořil formou tříleté adopce společné kuchyně s jídelnou, která bude sloužit obyvatelům domu.

„Když dítě onemocní vážnou nebo život ohrožující chorobou, paralyzuje to všechny členy rodiny, každého jinak. Je to extrémně náročné psychicky, finančně i fyzicky. Rodiče někdy přespávají improvizovaně, často musí cestovat přes celou republiku. Díky Domu Ronalda McDonalda jim nabídneme plnohodnotný odpočinek i zázemí, které podpoří jejich psychiku, aby se mohli co nejvíce věnovat svému nemocnému dítěti a celá rodina mohla díky Domu zůstat pohromadě,“ vysvětluje Ivana Pešatová, výkonná ředitelka nezávislého Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

Ubytované rodiny si budou zároveň vzájemnou oporou, mohou sdílet své zkušenosti se stejnou životní situací, a tak se s ní lépe vyrovnávat.

„V Aramarku věříme, že je potřeba dělat dobré věci, abychom se všichni na světě měli lépe. Jsem pyšný, že naše firma dlouhodobě podporuje hned několik dobročinných projektů. Doufám, že i nový Dům a námi adoptovaná kuchyně pomůže rodinám, kterým do života vstoupila nemoc, cítit se alespoň trochu lépe,“ doplňuje marketingový šéf Aramarku Petr Benda.