Cookie Preferences

Kuchaři Aramarku poměřili své síly v soutěži Chef Talent. Vítězové pojedou do Chile

Již podeváté se konala interní firemní soutěž Chef Talent. Finálové kolo proběhlo v polovině listopadu v Praze. Tentokrát se do něj probojovalo sedm kuchařů a jedna kuchařka.

V Chef Talentu může každý z Aramarku poměřit své kuchařské schopnosti s ostatními kolegy z celé republiky. Přes korespondenční kolo se ale nejprve musí probojovat do finále. Letos se to podařilo Vladimíru Bendovi z THK Dačice, Davidu Flídrovi ze ŠKODA AUTO Mladá Boleslav, Tomáši Frištenskému z Centrály, Miroslavu Limberskému z Cateringu, Gabriele Novotné ze ŠKODA AUTO Kvasiny, Lukáši Sedláčkovi z Centrály, Jakubu Vytiskovi z TRW Hlavenec a Tomáši Žáčkovi z Amulle.

Motivace k výhře byla tentokrát velká. Kromě samotného titulu získá vítěz své místo v porotě pro příští ročník. Především nás ale bude reprezentovat v nadcházejícím ročníku mezinárodní soutěže Aramark Chefs' Cup na jaře 2023 v Chile. Držitelé prvních tří míst také získají poukazy na nákup v Potten & Pannen v hodnotách 15, 10 a 5 tisíc korun. Autor nejlepšího bezmasého chodu pak obdrží voucher pro dva do kuchařské skoly Gourmet Academy za 7 tisíc korun.

Chet Talent 2022

Úkolem soutěžících bylo připravit tříchodové menu, skládající se z hlavního masitého chodu, hlavního bezmasého chodu, kde hlavní komponent musela tvořit sezónní zelenina z Cesty na talíř (mrkev, celer, petržel, červená řepa, bílé a červené zelí, pórek), a dále z dezertu, který měl být variací na téma,, Tarte Tatin". V předvečer soutěže měli finalisté dvě hodiny na přípravu pracoviště, hrubou přípravu surovin, marinování, založení vývarů, omáček, studené vedení těsta apod. Druhý den to byly přesně čtyři hodiny na samotné vaření a dvacet minut na servírování porotě.

VIDEO: Podívejte se na sestřih finálového klání

A kdo zvítězil? Porotu nejvíce oslovilo menu Tomáše Frištenského. Na druhém místě se umístil Lukáš Sedláček, který tak pojede Tomášovi pomáhat do Chile. Lukáš zároveň získal cenu za nejlepší bezmasý chod. Na třetím místě se umístil Vladimír Benda.